سایر موارد » مدیریت شهری
کد خبر : 5713
چهارشنبه - 5 مهر 1396 - 15:41
معاون فرماندار قصرشیرین :

مرز خسروی میزبان ۵۰۰ هزار زائر اربعین است

مرز خسروی میزبان ۵۰۰ هزار زائر اربعین است

به گزارش تازه ها آنلاین،  معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین گفت: براساس پیش‌‌بینی‌ها در ایام اربعین امسال بیش از ۵۰۰ هزار زائر از طریق مرز خسروی تردد می‌کنند.

نعمت‌الله نازپروده با اشاره به برگزاری مکرر جلسات ستاد اربعین استان اظهار داشت: استانهای معین برای همکاری در ارائه خدمات و پذیرایی، راه‌اندازی موکب و ایستگاه صلواتی در مرز خسروی معرفی شده‌اند.

نازپرورده با بیان اینکه پارکینگهای متعددی برای مسافران در مرز خسروی ایجاد شده است افزود: برنامه‌ریزی‌‌های خدماتی از نظر اسکان، راه و ترابری، ترافیکی و تغذیه طی جلسات متعدد و کمیته‌های استان انجام شده است و اکنون بسیاری از کارها آغاز شده و تعداد زیادی نیز باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به 100 هکتار پارکینگ به شکلها و نقاط مختلف در حال ساخت است عنوان کرد: یکی از موضوعات اصلی این ستاد موضوع مکان پارکینگ برای خودروهای زائران، تجهیز سرویس بهداشتی، لکه‌گیری آسفالتهای مسیر قصرشیرین و خسروی و موضوع افزایش گیت‌های بازرسی در پایانه است.

نازپرورده با بیان اینکه تعداد گیت‌های بازرسی بر اساس نیازسنجی برای تردد زائران اربعین حسینی افزایش پیدا خواهد کرد گفت: در صورت نیاز تعداد گیت‌های بازرسی مرز خسروی تا 70 گیت افزایش خواهد یافت که مشکلی برای تردد مسافران ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه تاکنون برای آسفالت جاده‌ها، راهها، دوربرگردان‌ها، ترمینالها، مراکز بهداشت و درمان و خدمات آب، برق، تلفن در مرز خسروی تمهیداتی اندیشیده شده است افزود: تا آبان ماه هر یک از دستگاه‌ها به نحوی فعالیت خود را در استان و شهرستانها انجام می‌دهند یک سری از این فعالیت‌ها شروع و یک سری امکانات نیز گرفته شده و آماده نصب و به‌کارگیری است.

نازپرورده با اشاره به اینکه اکنون تردد زائران عراقی برای زیارت امام رضا(ع) و سایر مسافران عراقی از مرز خسروی در حال انجام است عنوان کرد: اکنون تعداد گیت‌های بازرسی بر اساس تعداد مسافران نیازسنجی شده و با توجه به اینکه پایانه خسروی بزرگترین پایانه مسافربری کشور است در این پایانه امکان تردد روزانه 10 هزار نفر مسافر وجود دارد.

وی با اشاره به وجود دو لاین مسافربری بزرگ در مرز خسروی برای تردد زائران عنوان کرد: مرز خسروی به عنوان بزرگترین پایانه مرزی کشور در تردد مسافران و زائران است که در صورت برقراری امنیت، زائران عتبات عالیات به راحتی می‌توانند از این مرز عبور کنند.