سایر موارد
کد خبر : 5551
جمعه - 31 شهریور 1396 - 02:13

مبلغان، فلسفه قیام عاشورا را برای مردم تبیین کنند

مبلغان، فلسفه قیام عاشورا را برای مردم تبیین کنند

به گزارش تازه ها آنلاین، معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، گفت: مبلغان در ایام ماه محرم اهداف نهضت امام حسین(ع) را با محوریت تبیین و ترویج اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار دهند.

حجت الاسلام مجتبی فتح اللهی نژاد معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، پنج شنبه(۳۰ شهریور) در همایش طلایه داران تبلیغ که در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، گفت: اعزام مبلغین به مناطق شهری و روستایی یکی از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی افزود: در طول سال برنامه های تبلیغی و ترویج معارف اسلامی توسط مبلغین اعزامی و بومی در تعداد زیادی از روستاهای استان اجرا می شود.

به گفته معاون اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، مبلغین اعزامی در 14 مناسبت از قبیل ایام شعبانیه، ماه رمضان، ماه‌های محرم و صفر، دهه کرامت، دهه ولایت و ایام الله دهه فجر جهت حضور در مناطق شهری و روستایی به استان اعزام می شوند.

وی با مطلوب خواندن وضعیت اعزام مبلغین بیان کرد: اعزام مبلغ در حدی است که اکثر مناطق پوشش داده می‌شود ولی باید تلاش کنیم که همه مناطق تبلیغی از وجود روحانیون بهره مند شوند.

حجت‌الاسلام فتح اللهی، توأم بودن شور و شعور حسینی در عزاداری های ماه محرم و صفر را مورد تاکید قرار داد و گفت: توصیه اکید به هیئت های مذهبی در خصوص لزوم برپایی عزاداری ها با حضور روحانیون داشته ایم.

وی با اشاره به هماهنگی های بعمل آمده با دفاتر شهرستانی اعلام کرد: ۱۵۰ روحانی مستقر در روستاها داریم که در طول سال تعدادی به صورت شبانه‌روزی و برخی به صورت پاره وقت در این مناطق حضور دارند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، هماهنگی با روستا های مجاور برای حضور روحانی از وظایف روحانیون مستقر عنوان کرد و گفت: حدود ۲۰ سال پیش زمینه حضور روحانی در بخش سرفیروزآباد وجود نداشت اما در حال حاضر بیش از 100 نفر اعزام به این مناطق داریم.

وی با توجه به آسیب های وارد شده بر عزاداری ها، بیان احکام مرتبط با عزاداری‌ سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را به منظور حل و فصل بخشی از این مشکلات متذکر شد و افزود: مبلغان در خصوص پرهیز از مزاحمت های صوتی، رعایت حال بیماران و سالخوردگان و پرهیز از سد معبر تذکرات لازم را به عزاداران بدهند.

حجت الاسلام فتح الهی، بیان آسیب های اجتماعی نشأت گرفته از آمار بالای بیکاری در استان را یکی دیگر از موارد مورد اهمیت در برنامه های تبلیغی روحانیون برشمرد.

وی با بیان اینکه اقامه نماز به عنوان یکی از اهداف اصلی قیام امام حسین(ع) باید مورد توجه قرار گیرد، ابراز کرد: اقامه هرچه باشکوهتر نماز ظهر عاشورا با توجه به تبلیغات سوء مبنی بر کاهل نماز بودن شیعیان باید به صورت ویژه در هیات مذهبی مورد توجه قرار گیرد.

معاون تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به فرا رسیدن هفته امره به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) برای احیاء دین اسلام و برپا داشتن امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند در شب های ماه محرم و در مراسمات عزاداری باید به تبیین این فریضه الهی به عنوان یکی از اهداف اصلی قیام عاشورا پرداخته شود.