سایر موارد
کد خبر : 5543
جمعه - 31 شهریور 1396 - 02:07
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه:

تبلیغ اهداف امام حسین (ع) در اولویت برنامه‌‌های حسینیه‌ها باشد

تبلیغ اهداف امام حسین (ع) در اولویت برنامه‌‌های حسینیه‌ها باشد

به گزارش تازه ها آنلاین، آیت‌الله مصطفی علما ظهر امروز در گردهمایی مبلغان اعزامی ماه محرم که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: در عزاداری‌های ایام محرم و صفر تبلیغ اهداف امام حسین (ع) از قیامش باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: اینکه امام حسین (ع) برای چه چیزی به همراه خانواده خود قیام و جان خود و یارانش را نثار کرد مهمترین مسئله محرم، عاشورا و تاسوعا است.

وی با اشاره به اینکه جوانان ما باید بدانند که سیدالشهداء (ع) برای حفظ اسلام ناب محمدی (ص) قیام کرد عنوان کرد:  این حضرت از همه چیز خود در این راه گذشت تا آیندگان نیز در حفظ اسلام ناب  محمدی(ص) اهتمام و جانفشانی کنند.

علما بیان کرد: روحانیون اعزامی به روستا مسئله زکات و پرداخت آن را به عنوان یک واجب الهی به کشاورزان تذکر دهند.

وی همچنین در آیین افتتاح طرح توسعه حسینیه شهدای مزار شهدا، اظهار کرد: ساخت و توسعه چنین مکانهایی باقیات و صالحات است و برای سازندگان آن هم در دنیا و هم در آخرت خیرات و برکات خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه افزود: همه کارهایی که متصل به خداوند باشد باقیات دارد همانند قیام امام حسین(ع) که نه تنها عزادری‌های او کمرنگ نشده بلکه سال به سال با شکوه‌تر برگزار می‌شود.

وی گفت: عشق امام حسین (ع) تنها متعلق به شیعیان نیست بلکه اهل تسنن، مسیحیان و یهودیان و هر انسان آزاده‌ای که در مسیر خداوند باشد عاشق امام حسین(ع) و حرکت ایشان است. / تسنیم