به گزارش تازه ها آنلاین، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، گفت: شهید حججی هم مانند حضرت قاسم(ع) توانست به موقع تشخیص دهد و با بصیرت نسبت به زمان خود برای پاسداری از اسلام از جان خود گذشت.

حجت الاسلام آیت عباسیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، چهارشنبه(5 مهر) در همایش احلی من العسل در جوار امامزاده ابراهیم(ع) کرمانشاه برگزار شد، گفت: دانش آموزان و نوجوانان ما امروز در این اجتماع بزرگ در جوار این امامزاده واجب التکریم به تأسی از حضرت قاسم(ع) لبیک گوی امام حسین(ع) هستند.

وی با بیان اینکه تمام انسان ها در معرض امتحان الهی قرار دارند، افزود: زندگی در دنیا توام با امتحان و آزمایش است و فلسفه این زندگی تبعیت از فرمان حضرت حق و اطاعت محض است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، اظهار کرد: انسان باید مطیع محض حضرت حق باشد و در تمام لحظات زندگی احساسش این باشد که دارد بندگی خدا را می کند.

وی ابراز کرد: باید در این بندگی لبیک گوی حضرت حق بود و به آنچه خداوند دستور داده و تکلیف کرده است، عمل کنیم.

حجت الاسلام عباسیان، تصریح کرد: انسانی که خود را عبد و بنده می داند باید با تمام قدرت و قوت در راستای بندگی و اطاعت حضرت حق پای کار باشد و با مال و جان و تمام هستی اش بندگی خدا را لبیک گفته و مطیع حق باشد.

وی گفت: اگر وجود مقدس اباعبدالله الحسین(ع) به این مقام و عظمت رسیده است و مردم بعد از 1400 سال برای او بر سر و سینه می زنند و مجالس او را رونق می دهند به این دلیل است که ایشان مطیع خدا و بنده خالص حضرت حق بود و لحظه ای در اطاعت از خدا دریغ نکرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه،  با اشاره به جایگاه رفیع شهدای کربلا، اضافه کرد: افرادی که در کنار امام حسین(علیه السلام) بودند هم به دلیل اطاعت از فرمان خدا به این درجه و مقام رسیده اند.

وی با تأکید بر الگوگیری افراد جامعه از قیام امام حسین(ع)، گفت: یکی از چهره های شاخص کربلا که می تواند الگوی نوجوانان ما باشد حضرت قاسم ابن الحسن(علیه السلام) است.

حجت الاسلام عباسیان، بیان کرد: نوجوان 13 ساله و با بصیرتی که وقتی امام حسین(علیه السلام) به یارانش می گوید برای دین کشته می شوید و بهشت پاداش شما خواهد بود این نوجوان هم برای اینکه از دین اسلام دفاع کند شور و اشتیاق پیدا می کند و در این راه با خون خود رزم آفرینی می کند و موجبات تثبیت اعتقادات اسلامی را فراهم می آورد.

وی ادامه داد: تشخیص و تصمیم گیری به موقع خیلی مهم است این همان خصوصیت بارزی است که قاسم ابن الحسن(ع) در صحرای کربلا با اطلاع از حوادث روز عاشورا داشت و پای در این میدان بلا گذاشت.

مدیرکل اوقاف استان کرمانشاه، خطاب به نوجوانان شرکت کننده در این مراسم، گفت: اگر بخواهید بندگیتان برای خدا محض باشد باید در این لحظات و دوران نوجوانی، نسبت به تکلیف خود  علم و آگاهی پیدا کنید.

وی با اشاره به تشییع با شکوه شهید مدافع حرم محسن حججی در تهران، از این شهید والامقام به عنوان افتخار بزرگی برای ایران یاد کرد و گفت: شخص مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز بر پیکر این شهید عزیز حضور یافته و بر تابوت او بوسه زدند این افتخاری است که نصیب هر کسی نمی شود.

حجت الاسلام عباسیان، بیان کرد: این شهید بزرگوار نیز مانند حضرت قاسم(ع) توانست به موقع تشخیص دهد و نسبت به زمان خود بصیرت داشته باشد.

وی تأکید کرد: بصیرت به معنای آن که هر لحظه دین خدا در خطر باشد پای در رکاب و هوشیار باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: امام حسین(علیه السلام) برای دفاع از دین و آرمان های پیامبر اکرم(ص) و سنت های ایشان جان خود را از دست داد کسی که می خواهد پیرو حسین(علیه السلام) باشد باید هر جا دین را در خطر دید پای کار باشد.

وی تصریح کرد: شهید حججی و دیگر مدافعان حرم وقتی دیدند دین توسط داعش دارد تهدید می شود و قدرت های بزرگ استکباری دارند یک اسلام وارونه ای را جلوه داده تا چهره ای کریهی از اسلام به دنیا عرضه کنند، مردانه ایستادند.

در پایان این مراسم نوجوانان کرمانشاهی با مرثیه سرایی و نوحه خوانی به ذکر مصائب اهل بیت(علیهم السلام) در صحرای کربلا پرداختند و لبیک گویان به نهضت حسینی با قرائت میثاق نامه « احلی من العسل» با قاسم ابن الحسن(علیه السلام) برای پاسداری از اسلام و یاری امام زمان(عج) تجدید میثاق کردند. / شبستان