به گزارش تازه ها آنلاین، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: یکصدو سی میلیارد تومان هزینه خرید دارو و تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شده است

امید عبدی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نشست مشترک با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که صبح امروز در معاونت غذا و دارو تشکیل شد گفت:: یکی از نقاط قوت معاونت غذا و دارو خرید نیمه متمرکز دارو و ملزومات پزشکی است که در سال گذشته یکصدو سی میلیارد تومان صرف خرید دارو و تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شده است و با اجرای طرح خرید نیمه متمرکز هفده میلیارد تومان صرفه جویی شده است.

وی گفت: غذا و دارو دو حوزه پرچالش است که انسان‌ها از تولد تا مرگ با آن در ارتباط هستند، در حوزه غذا با چالش‌های زیادی مواجه هستیم که استفاده از مواد نگه دارنده، رنگهای غیر مجاز و مواد ناسالم در تولید مواد غذایی از مخاطرات بسیار جدی این مقوله است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین شکایات درحوزه مواد غذایی مربوط به فرآورده‌های گوشتی است گفت: وجود بلانکیت و نیترات دو معضل جدی در صنایع غذایی می‌باشد.

معاون غذا و دارو دانشگاه نان را یک کالای استراتژیک توصیف کرد و افزود:

باتوجه به اینکه مردم روزانه و در سه نوبت از نان به عنوان قوت غالب استفاده می‌کنند نقش مهمی در سلامتی آن‌ها دارد و استفاده برخی از نانوا‌ها از جوش شیرین و کمبود سبوس و مواد مغذی در آرد تولیدی کارخانه‌ها از مشکلات عمده این حیطه وسیع می‌باشد.

عبدی با اشاره به توان مدیران و کارشناسان معاونت غذا ودارو گفت: خوشبختانه در این معاونت مدیران و کارشناسان از توان و نوآوری خوبی برخوردارند که با تکیه براین ظرفیت مهم کارهای بسیار خوبی انجام گرفته است.