به گزارش تازه ها آنلاین، آیت‌الله مصطفی علما ظهر امروز در گردهمایی مبلغان اعزامی ماه محرم که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: در عزاداری‌های ایام محرم و صفر تبلیغ اهداف امام حسین (ع) از قیامش باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: اینکه امام حسین (ع) برای چه چیزی به همراه خانواده خود قیام و جان خود و یارانش را نثار کرد مهمترین مسئله محرم، عاشورا و تاسوعا است.

وی با اشاره به اینکه جوانان ما باید بدانند که سیدالشهداء (ع) برای حفظ اسلام ناب محمدی (ص) قیام کرد عنوان کرد:  این حضرت از همه چیز خود در این راه گذشت تا آیندگان نیز در حفظ اسلام ناب  محمدی(ص) اهتمام و جانفشانی کنند.

علما بیان کرد: روحانیون اعزامی به روستا مسئله زکات و پرداخت آن را به عنوان یک واجب الهی به کشاورزان تذکر دهند.

وی همچنین در آیین افتتاح طرح توسعه حسینیه شهدای مزار شهدا، اظهار کرد: ساخت و توسعه چنین مکانهایی باقیات و صالحات است و برای سازندگان آن هم در دنیا و هم در آخرت خیرات و برکات خواهد داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه افزود: همه کارهایی که متصل به خداوند باشد باقیات دارد همانند قیام امام حسین(ع) که نه تنها عزادری‌های او کمرنگ نشده بلکه سال به سال با شکوه‌تر برگزار می‌شود.

وی گفت: عشق امام حسین (ع) تنها متعلق به شیعیان نیست بلکه اهل تسنن، مسیحیان و یهودیان و هر انسان آزاده‌ای که در مسیر خداوند باشد عاشق امام حسین(ع) و حرکت ایشان است. / تسنیم