به گزارش تازه ها آنلاین، رئیس سازمان پزشکی قانونی استان کرمانشاه از تشکیل ۹۹ مورد پرونده قصور پزشکی در پزشکی قانونی استان کرمانشاه خبر داد و افزود: از این تعداد ۷۹ مورد تبرئه و ۲۰ مورد محکوم شدند.

آرتین کمالی در نشست خبری ظهر امروز که در پزشکی قانونی کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: در سال گذشته مرگ‌ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر و روانگردان در مقایسه با سال 94 رشد 39 درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی استان با اشاره به آمار مراجعین سرپایی در سال 95 گفت: در سال گذشته 43 هزار و 612 نفر به پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با سال 94 که 43 هزار و 79 نفر بودند رشد 6.2 درصدی را نشان می‌دهد.

کمالی با بیان اینکه مراجعین سرپایی شامل مراجعین مدعی نزاع، مجروحان تصادف و مجروحان حوادث ناشی از کار می‌شوند، عنوان کرد: مراجعان نزاع 15 هزار و 507 نفر، مجروحان تصادف 10 هزار و 803 نفر و مجروحان حوادث ناشی از کار نیز 550 نفر بوده است.

وی از کاهش تعداد اجساد معاینه شده در سال 95 نسبت به سال 94 خبر داد و افزود: در سال 95 تعداد 1645 جسد معاینه شده که در مقایسه با سال 94 کاهش 3.6 درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی استان کرمانشاه بیان کرد: در سال گذشته 24 نفر بر اثر خفگی با گاز منوکسید کربن شامل 16 مرد و 6 زن فوت کرده‌اند که در مقایسه با سال 94 کاهش یافته است.

کمالی با اشاره به افزایش 12.3 درصدی اجساد ناشی از سوختگی در سال 95 نسبت به سال 94، گفت: در سال گذشته 91 نفر بر اثر سوختگی فوت کرده‌اند.

وی از تشکیل 99 مورد پرونده قصور پزشکی در پزشکی قانونی استان کرمانشاه خبر داد و افزود: از این تعداد 79 مورد تبرئه و 20 مورد محکوم شدند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال 95 تعداد 398 مورد در رابطه با مجوز سقط درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کردند، عنوان کرد: از این تعداد با 236 مورد موافقت و با 106 مورد نیز مخالفت شد که در مقایسه با سال 94 شاهد افزایش 6.4 درصدی هستیم.

کمالی با اشاره به اینکه مجوز سقط درمانی فقط از طریق پزشکی قانونی صادر می‌شود، گفت: این مجوز پس از تایید و مشاوره با سه متخصص مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی از طریق پزشکی قانونی صادر می‌شود.

وی افزود: مجوز سقط درمانی تنها تا 19 هفتگی صادر می‌شود و پس از آن چنانچه جان مادر در خطر باشد یا مشکل حادی برای جنین وجود داشته باشد پس از انجام آزمایشات و تأیید دانشگاه علوم پزشکی مجوز سقط صادر می‌شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی استان کرمانشاه اظهار کرد: کرمانشاه قطب ژنتیک غرب کشور است و مرکز پزشکی قانونی استان کرمانشاه برای ارائه خدمات به کشورهای همسایه آمادگی دارد. / تسنیم