به گزارش تازه ها آنلاین، اولین جلسه ثبت وقایع حیاتی سال ۹۶ شهرستان کرمانشاه به ریاست فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه روز پنجشنبه بیست وپنجم خرداد ماه در سالن جلسات فرمانداری کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه ثبت وقایع حیاتی از جمله ثبت به موقع فوت و ولادت بسیار حائز اهمیت بوده گفت: این آمار به برنامه ریزی صحیح و اختصاص امکانات برای جمعیت کمک کرده به همین علت انتظار دارم همه ادارات و نهاد‌های انقلابی نهایت همکاری را با اداره ثبت احوال شهرستان به منظور ثبت وقایع حیاتی از جمله مرگ و ولادت داشته باشند.

فضل الله رنجبر با اشاره به رتبه خوب شهرستان کرمانشاه در ثبت وقایع حیاتی، اظهار کرد: با همکاری بخشداری‌ها مراکز بهداشت و مدیریت بیمارستان‌های سطح شهر کرمانشاه توانستیم تا کنون در زمینه ثبت فوت ۹۷ درصد و در زمینه ثبت ولادت ۹۹ / ۱ درصد را به خود اختصاص داده ایم.

وی با بیان اینکه این آمار قابل قبول بوده و باید تلاش کرد که آن را به صد در صد رسانده و هیچ مورد از وقایع حیاتی ولادت و فوت بدون ثبت نداشته باشیم، افزود: این مهم لازمه همکاری دهیاری‌ها و شورا‌ها بوده که تصمیماتی در این خصوص گرفته شده که باید با همکاری مرکز بهداشت شهرستان و بخشداران و شوراهای اسلامی روستا و دهیاران ثبت وقایع حیاتی را به صددرصد برسانیم.