به گزارش تازه ها آنلاین، استاندار کرمانشاه گفت: با کمک بانک توسعه زیر ساخت آسیا، کار ساخت فاز‌های دوم و سوم تصفیه خانه کرمانشاه نیز به زودی آغاز خواهد شد.

اسد الله رازانی در حاشیه بازدید از پروژه تصفیه خانه شهر کرمانشاه اظهارداشت: اکنون سیستم جمع آوری فاضلاب شهر کرمانشاه یک سوم فاضلاب این شهر را تصفیه می‌کند.

وی با بیان اینکه در تصفیه این یک سوم نیز مشکلاتی وجود دارد، گفت: باید مشکلات سیستم تصفیه خانه کرمانشاه برطرف شود و اقدامات لازم به منظور توسعه تصفیه خانه نیز انجام شود.

استاندار کرمانشاه اعلام کرد: بانک توسعه زیر ساخت آسیا ۲۳۰ میلیارد تسهیلات برای توسعه فاز‌های دوم و سوم فاضلاب کرمانشاه اختصاص داده است.

رازانی با اشاره به اینکه طرح توسعه تصفیه خانه کرمانشاه توسط وزارت نیرو در حال انجام است، گفت: کارشناسان وزارت نیرو و بانک توسعه زیر ساخت آسیا بازدید‌ها واقدامات کارشناسی خود را انجام داده اند و به نظر می‌رسد که این تسهیلات تابستان امسال در اختیار پروژه قرار دهند.

وی توضیح داد: اجرای این پروژه می‌تواند کمک بسیاری به محیط زیست و صنعت استان کمک و مشکلات پیش آمده به واسطه فاضلاب شهر کرمانشاه را برطرف کند.

وی بیان داشت: اجرای پروژه تکمیل تصفیه خانه کرمانشاه بودجه دولتی نیز دارد که به صورت سالانه پرداخت می‌شود. / صداوسیما