مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه مهترین برنامه‌های سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در استان کرمانشاه را تشریح کرد.

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه آغاز و پایان این برنامه‌ها را از روز ۲ خرداد ماه تا ۵ خرداد ماه به مدت چهار روز اعلام کرد و گفت: این برنامه‌ها با هدف ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت و خود باوری دینی و ملی به منظور نهادینه سازی روحیه ولایتمداری، ایثار و مقاومت و شهادت طلبی و تبیین الگوی رفتاری رزمندگان در دفاع مقدس برگزار می‌شوند.

سرهنگ مرادعلی محمدی با اشاره به تشکیل ستاد حماسه سوم خرداد در ۴ اردیبهشت ماه جاری در استان افزود: هر ساله این ستاد به ریاست استاندار تشکیل شده و امسال هم این ستاد در قالب ۱۰ کمیته در استان تشکیل گردید و در شهرستان‌ها نیز مسئولیت این ستاد با فرمانداران می‌باشد.

وی در تشریح برنامه‌ها اظهار داشت: در روز سه شنبه دوم خردادماه که تحت عنوان “سلحشوری، پایمردی و ایثارگری ومدافعین حرم” نام گذاری شده است، مراسم جشن سوم خرداد بمدت سه شب در پارک شبدیز شهر کرمانشاه از نماز مغرب و عشاء آغاز می‌گردد و از دیگر برنامه‌های این روز سر کشی ازخانواده‌های معظم شهدا عنوان نمود.

محمدی با اشاره به برنامه‌های روز سوم خرداد ماه که با نام “مقاومت، ایثار و پیروزی” نامگذاری شده است، گفت: در این روز مهم نواخته شدن زنگ فتح خرمشهر در ساعت ۱۱ آن روز، حضور فرماندهان در صدا و سیما و مراکز مختلف به منظور خاطره گویی وتبیین عملیات بیت المقدس، تجلیل از حماسه سازان عملیات بیت المقدس، برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان از جمله برنامه‌های اجرایی می‌باشد.

وی عنوان روز چهارم خرداد ماه را ” روز مقاومت و پایداری” اعلام کرد و تجلیل از خانواده‌های ایثارگران و شهدای گیلانغرب
(دومین شهر مقاوم) و همچنین حضور فرمانده هان در پایگاههای و مراکز بسیج با محوریت تبیین حماسه و مقاومت مردم و مراسم غبارروبی وعطرافشانی گلزار شهدای استان ساعت ۱۱ با حضور مردم شهید پرور استان از جمله دیگر برنامه‌های این روز عنوان نمود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار استان خاطرنشان کرد: روز پنچم خردادماه که بنام ” ولایتمداری، وحدت و معنویت” نامگذاری گردیده برنامه‌های حضور فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس به عنوان سخنرانان قبل از خطبه‌های نماز جمعه سطح استان، ورزش همگانی و پیاده روی خانوادگی به اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه تعداد شهدای استان کرمانشاه را در عملیات غرورآفرین بیت المقدس ۴۱ شهید اعلام کرد. / صدا و سیما