به گزارش تازه ها آنلاین، بالاخره و پس از حدود گذشت 24 ساعت از پایان رای گیری انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه، دقایقی قبل فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه نتایج را رسما اعلام و بر حسب اعلام این مقام مسئول، 11 نفر بعنوان اعضای اصلی شهر کرمانشاه معرفی گردیدند تا طی چند ماه آینده بر صندلی شورای شهر کرمانشاه جلوس نمایند.

بعد از تایید نهایی انتخابات و پایان یافتن دوره چهارم شورای اسلامی ، منتخبین پنجم باید براساس قانون در اولین جلسه نسبت به انتخاب رییس شورا و در جلسه بعدی انتخاب شهردار اقدام نمایند و این یعنی این که در 2 موضوع بسیار مهم که پر چالش ترین تصمیمات اعضای شورا می باشد باید تصمیم گیری نمایند و آنهم تصمیماتی که همواره تنش های بسیاری را در کرمانشاه به دنبال داشته است.

از دور اول انتخابات شورای اسلامی شهرکه 18 سال از آن می گذرد و چهارمین دوره آن را هم پشت سر می گذاریم و وارد پنجمین دوره آن هم شده ایم، تا به حال سراغ نداریم که در بین اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه بر سر انتخاب شهردار و رئیس شورا چالشی وجود نداشته باشد.

البته از همه مهم تر صف بندی هایی است که بعد از هر انتخاباتی شکل می گیرد و این یعنی این که نیروهای تازه به شورای شهر راه یافته هنوز بسم الله نگفته اند از طریق افراد مختلف، دعوت به عضویت در یکی از گروه ها می شوند و باید انتخاب کنند که در بین کدام صف بندی قرار می گیرند.

این زمان شاید یکی از مهم ترین تصمیم هایی باشد که هر نیروی تازه راه یافته به شورای اسلامی شهر باید بگیرد و چه بسا همین تصمیم مهم، سرنوشت شهر را رقم بزند و به علت بی تجربگی در تصمیم های اتخاذ گردیده، موجی از مشکلات را ناخواسته بوجود بیاورند.

تجربه ثابت کرده است که نیروهای تازه راه یافته که نقشی اساسی در انتخاب شهردار و رئیس شورا دارند، در بدو امر احساسی تصمیم گرفته و ناخواسته وارد بازی هایی می شوند که تا چهار سال باید پاسخگوی آن باشند پس چه بهتر که این حضرات بدور از هیاهوهای انتخاباتی و با درایت و و تفکر و دور اندیشی، نسبت به انتخاب شهردار و هم چنین ریاست شورا اقدام نمایند.

البته شاید خیلی ها بگویند هنوز مهر انتخابات خشک نشده است، دارستانی وارد فازی شده که نشان دهد ترکیب شورا به دو گروه چیده خواهد شد، اما تجربه ثابت کرده است که زنگ ها برای جذب افراد تازه وارد به شورا از همین امشب به صدا در خواهد آمد پس چه بهتر به این عزیزان گوشزد نماییم که عجله نکنید، وقت بسیار است.