به گزارش تازه ها آنلاین، تبلیغات رسمی نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از دقایق ابتدایی بامداد روز پنجشنبه (21 اردیبهشت) در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

 با آغاز مهلت یک هفته ای، نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان کرمانشاه تبلیغات خود را برای جلب آراء مردم و کسب یکی از پنج هزار و 482 کرسی نمایندگی آغاز کردند.

نامزدهای ورود به شوراهای اسلامی شهر و روستا طبق قانون تا ساعت 8 صبح روز پنجشنبه (29 اردیبهشت) و در 24 ساعت مانده به برگزاری انتخابات، می توانند تبلیغ کنند.

با آغاز رسمی تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهر کرمانشاه از دقایق ابتدایی بامداد امروز چهره ای متفاوت به خود گرفت و در گوشه و کنار شهر و در محل های از پیش تعیین شده، شاهد نصب پوستر و عکس های نامزدها بودیم.
ستادهای تبلیغاتی نامزدهای شوراهای اسلامی شهرهای مختلف نیز فعالیت خود را رسما آغاز کرده و از امروز شاهد حضور هواداران خود خواهند بود.
ورود هزاران نامزد انتخابات شوراها در کنار فعالیت ستادهای انتخاباتی 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، شور و حال بیشتری به فضای انتخاباتی استان داده است.
روز گذشته و در دیدار رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با جمع زیادی از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان کرمانشاه که در استانداری انجام شد، یوسف شاه حسینی با بیان اینکه برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه، 9 هزار و 857 نفر داوطلب شدند، یادآوری کرد: از مجموع داوطلبان ثبت نام شده، 9 هزار و 428 نفر آن ها را آقایان و 429 نفر را نیز بانوان تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه 9 هزار و 371 داوطلب از سوی هیات های اجرایی صلاحیت آن ها مورد تائید قرار گرفت، یادآوری کرد: هیات نظارت بر انتخابات نیز صلاحیت 9 هزار و 157 نفر آن ها را تا روز 20 اردیبهشت تائید کرده بود.

شاه حسینی، همچنین با بیان اینکه در هر شعبه اخذ رای به صورت میانگین 15 نفر از عوامل اجرایی حضور دارند، افزود: تعداد افرادی که کار برگزاری انتخابات در استان را برعهده دارند را بالغ بر 30 هزار نفر عنوان کرد.

برای کسب آمار قطعی و نهایی افراد تائید صلاحیت شده برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح استان تا این لحظه (ساعت 9:30 دقیقه روز 21 اردیبهشت) بی نتیجه بوده است.

با این حال فرمانداری شهرستان کرمانشاه با صدور اطلاعیه ای مشخصات 290 نامزد شوراها در شهر کرمانشاه را رسانه ای کرد.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود./ ایرنا